وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت شهر جدیدی روی دریا در روز چهارشنبه این هفته خبر داد و گفت: در سفری که به مناطق لار و لامرد استان فارس دارم این طرح کلید می‌خورد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ عباس آخوندی امروز دوشنبه ۴ خرداد در حاشیه همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی که پیش از ظهر امروز دوشنبه ۴ خردادماه در مرکز فرهنگی-ورزشی محمودآباد برگزار شد٬ در جمع خبرنگاران گفت: با تعاملات خوبی که با دنیا پیدا کرده‌ایم خطوط کشتیرانی بزرگ بین المللی به تدریج آماده ورود به بنادر ایران می‌شوند. در سال گذشته ۸ خط کشتیرانی بین المللی به بنادر جنوبی وارد شدند که این موضوع به کاهش قیمت تمام شده کالا در ایران و امکان ترانزیت کالا به همسایگان غربی و کشورهای آسیانه میانه منجر می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در کنار توسعه بنادر که شامل توسعه فاز ۳ بندر شهید رجایی به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار و تجهیز فاز ۲ این بندر و توسعه بندر چابهار با سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیون دلار است٬ در صدد هستیم تا پسکرانه‌ها و فضای بندری را نیز توسعه دهیم.

وی با اشاره به آغاز ساخت شهرک جدیدی روی دریا افزود: عملیات ساخت این شهرک روز چهارشنبه این هفته در سفری که به مناطق لار و لامرد استان فارس دارم کلید می‌خورد.

آخوندی با بیان اینکه باید کیفیت زندگی در بنادر ایران ارتقا یابد تا توزیع دریا محور محقق شود٬ اظهار کرد: نباید در این خصوص تنها به حمل و نقل اکتفا کنیم و باید زندگی در شهرهای بندری نیز ارتقا یابد به همین خاطر توسعه راه زمینی بندر چابهار و امام خمینی در حال ساخت است که آمار پیشرفت آن به زودی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری از جاده فیروزکوه ادامه داد: ساخت تنها ۸ کیلومتر از این جاده باقی مانده که آن ۸ کیلومتر نیز با پیشرفت ۸۰ درصد در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ریزش یکی از تونل‌های این محور بر اثر بارش فراوان و عدم پیش بینی آن از سوی پیمانکار اظهار امیدواری کرد: این تونل به زودی بازسازی شود.

وی در خصوص آزادراه تهران-شمال نیز گفت: امروز از قطعه ۴ این آزادراه بازدید می‌کنم و به زودی این قطعه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد ضمن اینکه قطعه ۲ و ۳ نیاز به طراحی مجدد دارد و در حال بازطراحی است.
 

لطفاً نظر بدهید

نظرات پیشین